Hattparaden 2025

Grattis till vinnarna i tävlingen om vackraste och mest kreativa hatt. Vi saknar ännu vinnaren i utlottningspriset med lottnr, prickig nr. 19 och randig nr. 77 och randig nr. 14. Hör av dig till sportkontoret så har du ett pris att hämta.


På damdagen gick också den årliga hattparaden av stapeln, där alla stolt visade upp sina fina kreationer. Så kul att se glädjen och den sprudlande kreativiteten bland hattarna. Tack till alla som kom och bidrog till vår fina tävlingsdag – vi längtar redan till nästa år!

Juryn hade en tuff uppgift att välja tre vinnare bland alla fantastiska kreationer. Grattis till vinnarna i tävlingen om vackraste och mest kreativa hatt. Första pris var ett smycke från Annika Gustavssson, andra pris ett sommarkort på friskis & svettis och tredjepris en prova på kurs i vår travskola.

I utlottningspriset hade alla med hatt chansen att vinna, vi saknar fortfarande lottvinnarna prickig lott nr. 19, randig lott nr. 77 och randig lott nr. 14 hör av er till oss på Sportkontoret info@visby.travsport.se eller 0498 – 660941 så har du ett pris att hämta.

Tack till Annika Gustavsson Jewellery och Friskis & Svettis för fina priser till vinnarna.

     
     
     

Publicerad lördag 5 juli 2025. info@visby.travsport.se