Sekretariatet
Visbytravet
Follingbo, Skrubbshagen 104
621 91 Visby

Telefon 0498-20 28 60
Fax 0498-20 28 69

Kontorstid
måndag-onsdag 09:00 – 12:00

torsdagar 09:00-15:00 Lunchstängt mellan 12.00-13.00
fredag stängt

E-post:info@visbytravet.se

Telefontid för anmälningar enligt Propositioner.
Anmälan görs i första hand på nätet. www.travsport.se
I andra hand på telefon till ST tfn: 08- 62 72 100.

Gotlands Travsällskaps styrelse

Ordförande
Niklas Johansson
0733-82 02 39
niklas.johansson@visby.travsport.se

Vice ordförande
Tobias Mattsson
0708-69 91 49
tobias.mattsson@rusta.se

Sekreterare
Liz Hardingz Franzén
0706-39 36 86
liz.hardingz61@gmail.com

Ledamöter
Ove Kolmodin
0705-92 07 06
ove.kolmodin@telia.com

Niclas Malmqvist
0709-76 49 90
niclas@ilexpressen.se

Mats Lindén
0708-99 17 60
mats@funktioner.se

Torbjörn Östergren
0706-58 10 21
tobbe@teamostergren.se

Inskrivningen 070-486 57 41. Fax 0498-20 28 63
Resultat och programförändringar 0771-10 20 56

Kommande travdagar

Evenemang Datum Tid
Travgalan 2018

Vår populära Travgala arrangeras på Joda kök & bar. Vi ser fram emot en helkväll med prisutdelningar och en härlig meny. Åke S Olsson kommer – gör du?

Din biljett köper du direkt i vår webbshop eller på Sportkontoret.

2018-03-03 18:00 - 23:30
Travpremiär 2018

Vi är äntligen redo för premiär! Vi inleder likt de senaste åren med ett breddtrav för att komma igång ordentligt. Första start kring 11.00 och vi ser fram emot att träffa dig på banan igen.

PS. Värmningsintrycken brukar vara extra viktiga under premiärdagen DS.

2018-04-21 11:00 - 14:00
Eftermiddagstrav

Eftermiddagstrav med V5. Även ponnylopp

2018-05-06 16:45 - 19:45
Lunchtrav

Kombinera Lunch med trav. Idag bjuds det V4

2018-05-14 12:20 - 15:20
Lunchtrav

Kombinera Lunch med Trav. Idag bjuds det på V4

2018-05-24 12:20 - 15:20
Se alla evenemang

Båtbokning

Här kan du boka båtbiljett för dig och ditt ekipage.

Klicka här

Bli medlem i Gotlands Travsällskap

Gotlands Travsällskap är en öppen förening där alla travintresserade är välkomna att bli medlemmar. Var med och påverka Visbytravets framtid genom att bli medlem i Gotlands Travsällskap.

Läs mer här

Läs mer här